İSTANBUL
Çok Bulutlu Bugün
21°C / 14°C
ANKARA
Hafif Sağanak Yağışlı Bugün
20°C / 20°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
20°C / 20°C
Verimli Ders Çalışma
Verimli Ders Çalışma
Verimli ders çalışma öğrenci alabileceği verimin en son noktasıdır. Ayrıca  öğrenciyi başarıya götürecek bir not değerlendirilmektedir.Dikkatli okumanızı tavsiye ederiz. Çocukların derslerine çalışması ve okulda öğrendikleri dersler, başarılar her ailenin, evlatlarında...
3 Nisan 2013 05:16
Font1 Font2 Font3 Font4
Sponsor Reklamlar

Verimli ders çalışma öğrenci alabileceği verimin en son noktasıdır. Ayrıca  öğrenciyi başarıya götürecek bir not değerlendirilmektedir.Dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Çocukların derslerine çalışması ve okulda öğrendikleri dersler, başarılar her ailenin, evlatlarında en önem verdikleri konuların ilkinde geliyor.  Öğrenci ders çalışırken verim alamamasının bir kaç nedeni vardır.Öğrencinin, derslere karşı ilgi ve alakası, uygun çalışma yeri ve etkili ders çalışma alışkanlıklarının olması, kaygı gibi sebepler olmak üzere öğrenmeyi olumsuz etkileyebilecek faktörlerin, sağlıklı bir bedensel yapıya sahip olması vb. öğrenmeyi kolaylaştırarak başarıyı artırıyor ve tersi durumlar da ise öğrenme gittikçe güçleştirmektedir.

 

Hazırlamış olduğumuz bu kaynak, yaptığımız araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış olup ve çalışmalardan istediği verime ulaşamayan öğrencilere yardımcı olmak için yayınlanmıştır. Kaynağımızda, verimli ders çalışma yöntemlerinin yanı sıra sınav kaygısı ve sınav kaygısıyla başa çıkma amaçları, sınav stratejileri, hafızayı güçlendirmede yardımcı olan besin kaynakları ve alışkanlıklarına yer yereceğiz.

 

Peki verimli çalışma yöntemleri neler, ders çalışma amaç, planlı ve programlı çalışmak. Bu sayede çalışılacak dersler değil aynı anda  sosyal etkinliklere, keyif aldığınız şeylere, dinlenmelere de yer verilmesi gerekmektedir. İyi bir ders çalışma programında sorulacak ilk sorular arasında “Nasıl bir ortamda ders çalışmalıyım?”, “ Neyi çalışmalıyım?”, “Ne kadar ders çalışmalıyım?” ve “Nasıl ders çalışmalıyım?” sorularına cevap verebilmelidir.

 

İşte altın değerinde 5 önerimiz : 

1.Her dersten hangi konulara çalışacaksınız.

2.Çalışmanız gereken dersleri, her derse ait konular ve üniteleri haftanın günlerine dağıtarak yerleştiriniz.

3.Okulunuzdan eve geliş zamanınızı ile uyku saatleri arasında kalan süreyi belirtiniz.

4.Gün boyunca yemek yemeniz, dinlenmeniz, varsa hobileriniz (müzik, spor v.b.) onlara ayırdığınız süreden kalan süreyi belirleyiniz.

5.Derslerinizi, gün boyunca yapacağınız etkinlikleri belirlenen saatlere uygun bir düzen oluşturun, programa yerleştirin ve hazırlanmış olduğunuz programa uyunuz.

Gelen aramalar: ders alma siteleri,bedava ders çalışma siteleri,ders çalışma sitesi,çalışma siteleri,öğrenci çalışma siteleri,ders ?al??ma siteleri,ilkdersite org,parasız üyelik yerleri ders,öğrenci siteleri ders çalışma,ders çalışma yerleri bedava

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZYukarı Geri Ana Sayfa